Polak z ręką w nocniku – między lewicą a lewakami

- autor: Oszołom Jeden

Toczy się obecnie druga tura kampanii prezydenckiej. Przeciwko sobie stanęli dwaj panowie K: Jarosław Kaczyński – przywódca lewicowego ugrupowania PiS, oraz Bronisław Komorowski – członek lewicującego ugrupowania PO obiecującego „darmowy” Internet i wypierającego się prywatyzacji szpitali.

Mamy zatem do wyboru jednego z dwóch socjalistów mamiących elektorat kiełbasą wyborczą. Tymczasem w sobotnim papierowym wydaniu Rzeczpospolitej Elżbieta Glapiak alarmuje na pierwszej stronie:  Rośnie dług Polaków. „W tym roku zadłużenie naszego państwa przypadające na obywatela zwiększy się o 2,1 tyś złotych.”   „Jeśli rząd nie zacznie oszczędzać, w ciagu 10-15 lat osiągniemy poziom, jaki dziś ma Hiszpania, czy Grecja – mówi Maciej Zieliński z Centrum im. Adama Smitha”

Na swoim blogu Piotr Gabryel stawia pytanie: Czy ktoś nas uchroni przed finansowymi tarapatami? „Gdy w wielu przestraszonych kryzysem państwach Europy – od Hiszpanii po Estonię i od Wielkiej Brytanii po Grecję – by ratować finanse publiczne, na gwałt obniża się lub zamraża pensje pracownikom sfery budżetowej, a gdzieniegdzie także emerytury, i na potęgę tnie pozostałe wydatki publiczne, w Polsce trwa obezwładniający bezruch. I zdumiewające milczenie”.

Wszystko zostało podporządkowane rozdawaniu kiełbasy wyborczej przed drugą turą.

I pytam ponownie – bo już pytałem o to wcześniej. Jak później po wyborach i złożeniu tylu obietnic i w perspektywie  będzie możliwa jakakolwiek oszczędność i „zaciśnięcie pasa”?

Ja wiem będziecie powiększać dług publiczny  – jak śpiewał Wojciech Młynarski:  „Po co babcię denerwować niech się babcia cieszy”. Banda czworga tak skutecznie ogłupiła Naród, że Naród nie jest świadomy, że za dzisiejsze życie na kredyt będą musiały zapłacić kolejne pokolenia. A tego pokolenia coraz mniej. Zatem dług Tuska i Kaczyńskiego w przeliczeniu na głowę będzie rósł w zastraszającym tempie, aż się Polacy obudzą z ręką w nocniku – jak Grecy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: