Strategiczny błąd Komorowskiego na finiszu.

- autor: ortodokspl

Od kilku dni Kaczyński hipnotyzuje wyborców SLD. Kadzi im w niewyobrażalny sposób. Naginając fakty oraz swój własny kręgosłup ideologiczny zdobywa pole wśród betonowej lewicy.

Komorowskiemu pali się grunt pod stopami. Komorowski, aby odbić dla siebie SLD-owców, powinien docierać do nich z takim przekazem, jaki jest dla ich uszu miły.

Najsensowniejsze wydaje się zatem podnoszenie tematu IV RP. Nieważne, że jej opresyjność była w ogromnym stopniu wydumana. Ważne, że z opresjami IV RP lewicy się kojarzy. Trzeba było zatem SLD-owców straszyć i przypominać im w ostatnich dniach Ziobrę i spółkę. Na tym kandydat PO mógłby zyskać.
Tymczasem Komorowski i jego drużyna popełniła strategiczny błąd. Zamiast mówić co dla lewicy miłe, zaczęła – w kontrze do Kaczyńskiego – krytykować Gierka.

Mnie, jako kompletnie obojętnemu obserwatorowi, wolno wykazywać, że Gierek to jednak żaden patriota i słuszna postać, tylko zwykły komuch i oszust.

Ale Komorowskiemu? Za grosz nie ma on wyczucia politycznego wiatru.

Czy krytykując na finiszu lata 70-te i Gierka kandydat PO pozyska sobie zwolenników lewicy, czy może wprost odwrotnie?

Jestem niemal na 100% pewien, że jeśli Kaczyński te wybory wygra, to właśnie „dzięki” temu samobójowi Komorowskiego i jego klaki na finiszu.

Reklamy

One Comment to “Strategiczny błąd Komorowskiego na finiszu.”

  1. Sztab PO zrobił ostatnio szereg wtop. Komorowski wypada sztucznie. Są też mało „mobilni” i nie umieją się dostosować do zmieniającej sytuacji. Robią jakąś z góry założoną strategię. Kaczyński wygra paroma głosami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: