Wygrała demokracja. Przegrał (jak zwykle) kapitalizm

- autor: libertypapers

Z przykrością zawiadamiam, że PiS właśnie dziś wygrał wybory parlamentarne. Platforma nie ma już tak wielkiej siły uderzenia jak dwa lata temu, a w 2011 będzie jeszcze słabsza. Jeśli ktoś liczył na kompromitacje POPiSu i stworzenie opozycji pozaparlamentarnej która może wejść do sejmu to niestety się przeliczył. Scena polityczna została zabetonowana przez dwa silne bloki. W razie braku realizowania obietnic PO, elektorat platformerski będzie wpadać w objęcia SLD i PiS jak w masło.

To źle wróży na przyszłość oznacza bowiem, że nic się nie zmieni. Była jednak szansa. Gdyby wygrał Kaczyński to na konflikcie traciłby POPiS. Moja strategia była prosta. Zagłosować na Kaczyńskiego i tym samym go pogrążyć za rzucanie słów na wiatr. Już wyobrażałem sobie manifestacje korwinistów przed pałacem: „Gdzie ustawa Wilczka, Panie Kaczyński?”. Niestety ponad 50% korwinistów zagłosowało na Komorowskiego pewnie licząc na pogrążenie Platformy przez te 500 dni. Mam nadzieje, że te 50% miało racje bo cóż innego mi pozostaje. Z drugiej jednak strony Bronek nic nie obiecał liberałom więc trudno będzie mieć pretensje za to, że realizuje postulaty lewicy.

Po raz kolejny wygrała demokracja, a przegrał jak zwykle kapitalizm. Bronek i Jarek naobiecywali dużo. Wygrał bardziej wiarygodny ściemniacz jak to w demokracji bywa. A że następne wybory za kilka miesięcy już niedługo zacznie się kolejna bitwa o lewicowe serduszko. Tylko czy budżet to wytrzyma? Radzę spojrzeć na Hong Kong i Singapur. Tam demokracja kuleje, ale za to mają wzrost gospodarczy i najwięcej wolności ekonomicznej. Coś w tym jest.

moraine

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: