UPR jedzie na dopalaczach!

- autor: Oszołom Jeden

Pani prezes UPR – Magdalena Kocik opublikowała przez swoje biuro prasowe tekst na temat dopalaczy. A konkretniej na temat, że to nieładnie napuszczać skarbówkę na  legalnie działającą firmę. I generalnie pani Kocik ma rację. Skoro prawodawca sobie nie radzi z prawodawstwem to jego wina, a nie tego, kto z kalectwa prawodawców korzysta.

Dlaczego nie ścigają tych swoich kumpli, którzy dobrze poinformowani, korzystając z luk w prawie podatkowym doją skarb państwa na grube miliony.Dlaczego tylko nieliczni wiedzą, że zatrudniając się w „łańcuszek” na 1/8 etatu i płacąc za siebie nawzajem ZUS od 1/8 pensji minimalnej nie trzeba już płacić haraczu, który płacą ZUSowi normalni przedsiębiorcy? O ulgach znanych tylko nielicznym wybrańcom, których stać na doradców podatkowych nie wspomnę.

Pewnie na temat napuszczania skarbówek wie więcej pan Roman Kluska. W końcu napuszczenie na niego skarbówki kosztowało go wiele zdrowia, nerwów i parę milionów złotych. A na koniec dostał od budżetu odszkodowanie 5 tyś. zł. Oczywiście tym razem cel jest inny. Nie chodzi o zgnojenie w celu późniejszej propozycji „załatwienia sprawy” za 5 milionów. Tym razem to atak „pod publiczkę”.  PO sobie chyba wymyśliło, że ludzie poprą „walkę z narkomanią”, choćby nielegalną walkę.

A tu skucha. Jak dla mnie, dokąd sprzedaż towaru jest legalna, to państwu nic do tego, niezależnie co to jest nie można wychodzić z założenia, że „cel uświęca środki”.

Ale wracając do publikacji pani prezes UPR. Otóż UPR, w którym już dawno nie ma „felietonisty” Janusza Korwina-Mikke nadal pełni rolę „loży komentatorów”. Bo kogo to właściwie obchodzi co ma do powiedzenia Pani Kocik?

Ludzi i stowarzyszenia można podzielić na proaktywne i reaktywne. Proaktywne to takie, które kreuje rzeczywistość, a reaktywne to takie, które się z nią godzi i ją tylko komentuje. Reaktywną rolę powinni pełnić dziennikarze. Natomiast proaktywną politycy. W Polsce jest jednak na odwrót. Dziennikarze wpływają aktywnie na społeczeństwo wpajając mu swoje często chore pomysły na życie i światopogląd. Natomiast działalność proaktywna UPR jest aktualnie jakimś ułamkiem proaktywnej działalności ponadprzeciętnego bloggera. Dlaczego?  Dlatego że taki blogger wyraża swoje stanowisko codziennie pisząc notkę (a często kilka razy dziennie), a UPR wyraża swoje stanowiska, na swoim blogu www.upr.org.pl raz na kilka dni. Przy takiej częstotliwości publikacji UPR nie zostanie bloggerem roku. A bycie bloggerem roku oznaczałby wielki krok naprzód.

Reklamy
Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: