Permanentna inwigilacja netu nadchodzi

- autor: Oszołom Jeden

Jak podaje na swoim blogu Jacek Sierpiński czterdziestu polskich eurodeputowanych podpisało się pod deklaracją systemu szybkiego ostrzegania przed pedofilią. I niby wszystko gra. Pedofilia jest zła i należy z nią walczyć.

Co jednak przemyca się pod płaszczykiem walki z pedofilią? Logowanie danych wyszukiwarek i dostęp do nich, logowanie miejsca pobytu użytkowników przez operatorów sieci komórkowych.

Jacek Sierpiński pisze: „Oczywiście, zatrzymywanie informacji o tym, czego użytkownicy Internetu szukają w internetowych wyszukiwarkach wymagałoby zbudowania dodatkowej infrastruktury technicznej, umożliwiającej dostawcom usług telekomunikacyjnych i operatorom sieci przechwytywanie treści przesyłanych zapytań – obecnie nie wszyscy z nich dysponują takimi możliwościami. A jeśli taka infrastruktura by już powstała – to pozostałby tylko niewielki kroczek do blokowania, jak w Chinach, zapytań ze słowami uznanymi za “nielegalne”.

Plany permanentnej inwigilacji Internetu zaskoczeniem nie są. PO, SLD i PSL od dawna o tym mówią.

Zaskoczeniem jest natomiast to, że deklarację podpisali tacy prominentni przedstawiciele PiS jak: Adam Bielan, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Marek Gróbarczyk, Michał Kamiński, Jacek Kurski, Marek Migalski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Konrad Szymański, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski i Zbigniew Ziobro.

Całość artykułu na blogu Jacka Sierpińskiego.

P.S. Dla nie umiejących wnioskować samodzielnie:

Ile czasu by potrwało dajmy na to zniszczenie Pospieszalskiego, jakby się okazało, że parę razy wchodził na stronę z treściami antysemickimi, czytając dowcipy o Żydach?

Już SB dobrze wiedziała, że ludzie to nie anioły i jak się dobrze pogrzebie, to na każdego znajdzie się haka.

PiS skręca sobie właśnie bat na własną du.ę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: