Karta Praw Rozszerzonych

- autor: Praworęczny

27 ekspertów z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej stworzyło Kartę Praw Rozszerzonych (KPR), jest to rozszerzenie praw zapisanych w Karcie Praw Podstawowych (KPP). Zdaniem znawców prawa międzynarodowego: „Ta Karta to milowy krok w stronę dobrobytu”. Natomiast Komisja Europejska uznała KPR za najważniejszy dokument w dziejach „postępowego świata”.

Karta Praw Rozszerzonych składa się z 20 artykułów rozdzielonych między 4 rozdziały:

I. Żywność (art. 1-3):
prawo do jedzenia zdrowej i taniej żywności (w tym prawo do obowiązkowego jedzenia marchewki, prawo do równego talerza, prawo do solidarności z głodującymi); prawo do picia czystej wody i napojów przefiltrowanych zgodnie z normami europejskimi (w tym prawo do obowiązkowego picia mleka); zakaz sprzedaży żywności powodującej wszelkie choroby i sensacje żołądkowe.

II. Środowisko naturalne i prawa zwierząt (art. 4-9)
prawo do życia w czystym i zadrzewionym środowisku; zakaz ingerencji w środowisko naturalne bez zgody Greenpeace; zakaz wszelkiej dyskryminacji zwierząt; zasada humanitarnego traktowania robactwa latającego; prawo zwierząt domowych do bycia głaskanymi (w tym prawo właściciela do obowiązkowego i regularnego głaskania pupila); zakaz współżycia ze zwierzętami w celach reprodukcyjnych.

III. Figo-fago (art. 10-17):
prawo do wolnego dysponowania swoim ciałem w całości i w kawałkach, w celu zaspokojenia popędu seksualnego (w tym prawo do szybkiego numerka, prawo do otwartego rozporka, prawo do zaspokojenia każdego, prawo do bycia zaspokojonym przez każdego); prawo do uświadomienia o życiu płciowym człowieka (w tym prawo do obowiązkowych lekcji o homoseksualizmie); zakaz odmawiania współżycia; prawo do nie bycia hetero; prawo do dumy ze swojej orientacji seksualnej; ochrona sex shopów; prawo do manifestacji swojej seksualności (w tym prawo do chodzenia z gołym tyłkiem po ulicy, prawo do podrywania każdego); zakaz współżycia z ludźmi w celach reprodukcyjnych.

IV. Media (art. 18-20):
prawo do mediów publicznych (w tym prawo do kanału o tematyce europejskiej, prawo do obowiązkowego oglądania audycji edukacyjnych zachwalających Unię Europejską); prawo do bycia cenzurowanym; prawo do bezpłatnego Internetu.

Reklamy

2 Komentarze to “Karta Praw Rozszerzonych”

  1. patrzymy na siebie z moja koza zaniepokojeni…

  2. Już się przestraszyłem, ale patrzac na datę publikacji na stronach salonu24 ( http://antykolektywizm.salon24.pl/167129,karta-praw-rozszerzonych ), przeszło mi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: