Rozbiór Serbii legalny!

- autor: wolnoscibogactwo

Dnia 22 lipca Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał, że niepodległość Kosowa zgodna jest z prawem międzynarodowym. Jest to, moim zdaniem, ostatni rozdział pierwszego rozbioru Serbii oraz kolejny krok ku muzułmanizacji Europy.

Ludzie nie widzą w tym nic szkodliwego, ponieważ terytorium Kosowa nie zostało wchłonięte przez Albanię (jak robili nasi zaborcy), lecz powstało nowe, „suwerenne” państwo – co prawda, w dużej mierze uzależnione od NATO, UE i ONZ.

Chciałbym przypomnieć, że Kosowo jest kolebką państwowości naszych słowiańskich braci – Serbów. Tam, w 1389 r. (symboliczna końcówka: 89), odbyła się bitwa na Kosowym Polu. Mimo że przegrali z Osmanami, starcie miało wielkie znaczenie dla powstania świadomości narodowej Serbów. To jest tak, jakby zabrać nam Wielkopolskę – pierwszą siedzibę polskich monarchów! Czy zgodzilibyśmy się na to?

Polacy w lutym 2008 r. powinni powiedzieć NIE (inne państwa – w tym z UE – miały jaja nie uznać Kosowa: Hiszpania, Rosja, Rumunia, Słowacja, Grecja, Cypr itd.), lecz nas to po prostu gówno obchodziło. Eee… Jest tam jakieś państewko na Bałkanach, co nas to ma obchodzić? Ale jak w Polsce coś się dzieje, to wszystkie oczy świata mają być skierowane na nas (przykład: katastrofa smoleńska)…

Wzięte z blogu „Wolność i bogactwo

Reklamy

6 Komentarzy to “Rozbiór Serbii legalny!”

 1. Wydaje mi się, że to USA aktualnie rozdaje karty w kwestiach granic i tworzenia nowych Państw (Rosja trochę też), My co najwyżej możemy robić klakę, lub nie zabrać głosu – zbyt bardzo jesteśmy uzależnieni od USA. Żebyśmy się liczyli w świecie najpierw musimy uzdrowić gospodarkę, potem dofinansować armię i wtedy dopiero możemy zasiąść do stolika i zagrać w prawdziwe polityczne karty. Póki co mamy politycznego „Piotrusia” między PO a PiS + przystawki PSL i SLD. III RP nie ma żadnego znaczenia w polityce międzynarodowej (póki co).

 2. Nie, że „nas to gówno obchodziło”, tylko Polska jest przesiąknięta niemiecką agenturą, a zadymę na Bałkanach zrobili „nasi przyjaciele” zza Odry – stąd zero negatywnych komentarzy na temat rozbioru Serbii.
  Obawiam się, że Amerykanie zostawili zdychającą Europę samą sobie, a teraz koncentrują się na państwach pretendujących do miana mocarstw (Chiny, Indie, Brazylia…)

  • Chodzi mi o zwykłych obywateli, a nie rządzących (na nich nie ma co polegać). „Zwykły Kowalski” nawet nie słyszał o Kosowie, a nawet jeśli, to nie pomyślał, jakie to będzie miało skutki dla Serbów, dla Polski, dla Europy, a być może świata.

   • A co ma w Polsce do powiedzenia „zwykły obywatel”? Większość zdaje się mieć mózgi podłączone na stałe do TVN24. Z zasadniczą tezą artykułu się zgadzam, tyle, że już jest po herbacie. Był czas by zareagować (suwerennie) gdy ważyły się lody amerykańskiej interwencji – pamiętam te programy w TV, wystąpienia dyplomantów Serbskich (zdziwionych wielce, że Polska jest przeciwko nim). Nawoływał wtedy do Narody Waldemar Łysiak, mówiąc, ze ot bardzo niebezpieczny precedens (popieranie USA w byciu „żandarmem Europy”). Nie mylił się. Przykład krzewienia demokracji w Iraku to pokazał – nie znaleziono broni masowego rażenia. Podobnie w Afganistanie, nie znaleziono jakiś szczególnych skupisk terrorystycznych, natomiast znaleziono przebogate złoża surowców. Nasi politycy, jedyne co umieją robić dobrze, to: 1) Lizać buty (ruskim, amerykanom), 2) Być w opozycji (ta rola każdej partii szczególnie pasuje). Żyjemy w otępiałym kraju.

 3. Na YouTubie są chyba nadal filmiki z antykosowskich manifestacji. Jednak jakieś reakcje były, ale Radek Sikorski, zamiast służyć narodowi, podjął samodzielną decyzję.

  • polecam blog „the irish savant”, oficjalnie trzeba sie zgodzic na „wejscie na wlasna odp” po zapytaniu google:)
   bardzo interesujace wypowiedzi „gwarantow pokoju i stabilizacji” SPRZED wojny na balkanach, w tym szefa muzulmanskich bosniakow.

   Gdy juz odrzuci sie szambologie mediow, czlowiek zaczyna sie serio zastanawiac, kto naprawde wypowiedzial tam wojne…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: