Ostateczne rozwiązanie kwestii krzyża

- autor: wolnoscibogactwo

Postanowiłem napisać kilka słów o tym, jak ja bym rozwiązał kwestię krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

 1. Pan Jarosław Kaczyński ostatnio utworzył komitet budowy przed Pałacem pomnika upamiętniającego ofiary z 10 kwietnia. Niech rząd w ostateczności pójdzie im na rękę i go postawi, ale… nie za nasze pieniądze! Niech komitet utworzy konto, na które koczownicy sprzed krzyża i pozostałe moherki będą wpłacać swoje emerytury (lub renty). Jeżeli te wpłaty będą realizowane w praktyce, a nie tylko teoretycznie, to starczy i na mauzoleum.
 2. Byłbym również za tym, aby powstał drugi pomnik (to jest tylko luźna, niezobowiązująca propozycja). Pomnik ku czci tych, którzy w ciągu tych 4 miesięcy zginęli na polskich drogach. A czemu nie? Katolicy (a nie katolibowie) powinni wiedzieć, że wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi i wszystkich należy godnie upamiętnić. Zakładając, że dziennie ginie 15 osób, a miesiąc ma 30 dni, to od 10.04 do 10.08 zginęło 15 x 30 x 4 osób, czyli 1800 osób – 19 razy więcej niż w smoleńskiej katastrofie.

Wzięte z blogu „Wolność i bogactwo

Reklamy

3 Komentarze to “Ostateczne rozwiązanie kwestii krzyża”

 1. Ad 1) Jest prostsze rozwiązanie – Ojciec Dyrektor niech wyłoży kasę, którą ma już zebraną od krzyżowców. Przy jego obrotach taki pomnik to pikuś. I generalnie sponsoring będzie z tej samej grupy.

  Przy czym ja chcę zaznaczyć, że jeśli to miałby być pomnik wszystkich ofiar katastrofy, to jestem skłonny się dorzucić (czytaj: niech będzie finansowane z budżetu państwa, czy miejskiego o ile ktoś przy tym nie nakradnie).

  Natomiast jeśli to ma być „Pomnik Króla Lecha” koniecznie przed pałacem prezydenckim w celu „znaczenia terenu” przez Jarkosforę to niech wyp… Jak sobie chcą stawiać pomnik swoim niedoszłym królom i okupacja Wawelu nie starcza, to są lepsze miejsca. Róbcie Pisaki zrzutę i budujcie pomnik w/przy Muzeum Powstania Warszawskiego. W końcu je stworzył i za 50 lat nikt nie będzie pamiętał o wątpliwych zasługach Lecha Kaczyńskiego jako Prezydenta RP, ale może ktoś go skojarzy jako nadzorcę budowy Muzeum Powstania za pieniądze mieszkańców Warszawy.

 2. Wszelkie dyskusje na temat krzyża to zwycięstwo polityki PO. „Wy ludzie dyskutujcie na temat i walczcie o krzyż, a my zwiększymy uprawnienia służby celnej po cichu bez sprzeciwu”

 3. „A czemu nie? Katolicy (a nie katolibowie) powinni wiedzieć, że wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi i wszystkich należy godnie upamiętnić. ”

  To tylko katolicy chcą upamiętnienia 96 ofiar ,m.in. najważniejszych osób w państwie i postaci historycznych? To niekatolicy nie są już Polakami?

  „Pomnik ku czci tych, którzy w ciągu tych 4 miesięcy zginęli na polskich drogach.”

  Gdyby na tych drogach zginęli przedstawiciele państwa polskiego ,to czemu nie – i to za państwowe pieniądze.

  I dlaczego pomnik ofiar smoleńskich miałby nie być ufundowany z państwowych pieniędzy? Jak rozumiem ,to była prywatna tragedia moherków i innych ciemnogrodzian?
  Nie wspominając ,już o tym ,że koszt takiego pomnika nie przekroczyłby pięciu minut zegara długu publicznego ,czy też kosztu wypłacania do dnia dzisiejszego diet poselskich i emerytur osobom ,które zginęły w tej katastrofie. Jakoś nie widzę protestów ,a przynajmniej równie wzburzonych i emocjonalnych protestów przeciwko 2.000.000 z Polmosu ,10 000 000 dla Siemensa ,czy innych ,ogromnych sumach co miesiąc dojonych z państwowych spółek i budżetu. Ależ jakież to wielkie oburzenie budzi kwestia finansowania pomnika!
  Naturalnie ,nie da się „walczyć” z systemem , nie da się z aferałami ,natomiast mohery z Ojcem Rydzykiem na czele stanowią świetny cel „słusznego gniewu” ,zwłaszcza ,że media kibicują przy spuszczaniu im pomyjów na głowę.
  Pozostaje tylko zgodzić się z Andrzejem Wajda ,iż „to, co nie istnieje w mediach nie istnieje w ogóle”. Zwłaszcza wśród ‚młodych ,wykształconych z dużych miast’. U starych zresztą też ,bo pewien 68 latek również ma objawy medialnej gorączki.

  Maksimilian

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: