Jak dołączyć do libertarian?

Aby rozpocząć wspólne bloggowanie należy:

1. Założyć konto na wordpress.com (Nie musisz zakładać bloga – zaznacz opcję „Proszę tylko wprowadzić o nazwę użytkownika”. Trzeba zaznaczyć, że zgadzasz się na terms of service)

2. Wysłać na adres administracji oszolomjeden@o2.pl swój adres email użyty podczas rejestracji w wordpress.com. Wysłane zostanie zaproszenie do wspólnego bloggowania.

3. Pisać artykuły 🙂

Uwaga: Ważne zasady:

1. Każdy jest tu wolny i sam odpowiada za to co pisze.

Jednak zastrzegam sobie prawo do cenzurowania w następujących przypadkach:

1) Naruszanie dobrego smaku i łamanie netykiety. Każdy może krytykować każdego, ale krytyka nie oznacza prawa do obelg, ani naruszania prawa. Mimo, że to serwer zagraniczny trzymajmy poziom i nie przesadzajmy. Przykładowo niezgodne z prawem są obrażanie Prezydenta (niezależnie od tego kto nim jest), oszczerstwa, wulgaryzmy, bluzgi i obelgi.

2) Administracja zastrzega sobie prawo do cenzury/banowania komentatorów, którzy tworzyć będą niemerytoryczne wpisy i korzystać będą z metod erystycznych. Innymi słowy – jak masz parcie na zrobienie kupy w komentarzu, to szybko zostanie ona uprzątnięta.

Porady techniczne dla autorów:

Każdy artykuł powinien być wyposażony w tytuł i treść – to jasne.

Tytuł.

Podpowiem tylko od siebie, że dobry tytuł stanowi przynętę do przeczytania zawartości. Zatem oprócz tego, że tytuł odnosi się do treści to powinien być wciągający.

Treść.

Pisanie rozwlekłych artykułów odstrasza czytelnika. Szczególnie na blogu. Nie jest to książka, ani praca doktorska, zatem im bardziej się rozpiszesz tym większa szansa, że nikt tego nie przeczyta. Dobre ćwiczenie – napisać coś wielkości strony, a następnie skrócić do 1/3

Multimedia.

Jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. Zatem dobrze jest dołączyć zdjęcie/logo/film dotyczący tematu. Umieszczanie tu filmów z youtube jest dziecinnie proste. Wystarczy wkleić link i sam zamieni się na film. Obrazy dołącza się za pomocą galerii multimediów. Trzeba do niej wgrać obrazek. Można też podać link do obrazka z innego serwera. Proszę jednak przestrzegać praw autorskich.

Słowa kluczowe i kategorie.

Dobre słowa kluczowe pozwolą trafić do artykułu nawet długo po jego publikacji, dzięki opcji wyszukiwania w WordPressie. Proszę o ich używanie. Lista kategorii nie jest pełna – autorzy mogą dodawać swoje. Ale proszę to robić z sensem. Tzn. nie tworzyć kategorii na jeden post.

Znacznik More/Więcej –>

Obowiązkowego stosowania (chyba, że wpuszczamy mini notkę). Znacznik ten rozdziela urywek tekstu, który jest pokazany na stronie głównej, od całości tekstu. Jeśli znacznik nie będzie użyty, to na stronie głównej zamiast urywków 15 ostatnich tekstów pół strony zajmie jeden post i reszta będzie trudno dostępna.

Gravatary, Ankiety, bajery i inne opcje

WordPress ma ogromne możliwości. Wiele  z nich jest dostępnych dla wszystkich autorów tekstów.

Przykładowo warto sobie założyć przypisany do emaila gravatar – ikonkę, która będzie on się pojawiać zawsze przy autorze.  Gravatar jest międzysystemowy, wiec nawet komentując jakiś blog zupełnie gdzie indziej (ale na tej samej platformie) – po podaniu emaila wyświetli się nasz gravatar.

Oprócz tego można przypisać sobie link, który będzie się podłączał pod nasze podpisy w komentarzach.

Dostępne są również ankiety, sondy i cała masa innych opcji. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej wystarczy wygooglować sobie „WordPress tutorial”

P.S. Małe wyjaśnienie dotyczące WordPressa dla osób mało techniczncych. „WordPress” to nazwa systemu (silnika) bloggerskiego, który może być zainstalowany pod dowolną domeną np http://www.twojadres.pl. Jest w pakiecie do automatycznej instalacji w „Fantastico”, które to z kolei jest w CPanelu, który jest w Polsce standardowym systemem zarządzania kontem. Można go też za darmo pobrać z http://www.wordpress.org.

Natomiast WordPress.com, na którym działa ten blog, to system darmowych bloggów, jak onet.pl, czy salon24.pl, czy blox itp. Nazywa się tak samo, bo serwis należy do producenta silnika „WordPress”, ale to dwie odmienne kwestie.

Reklamy
%d blogerów lubi to: