Owieczki idą głosować…

- autor: wolnoscibogactwo

Ostatnio przeczytałem artykuł pt. „Sondaże psują polską demokrację” i potwierdziło się to, czego się od dawna domyślałem. Sondaże robią z ludzi idiotów!

Jeśli jakiś wyborca jest niezdecydowany, to najprawdopodobniej będzie sugerował się wynikami sondaży, czyli zagłosuje na tego kandydata, który ma na swoim koncie jak najwięcej „%”.

Z tym wiąże się także ciekawy paradoks, który ciąży na J. Korwin-Mikkem. Przeważnie ludzie (nawet w części) zgadzają się z jego poglądami, ale nie głosują na niego, ponieważ „ma za małe poparcie [czasem wstawiają nawet taki mądry zwrot: «w granicach błędu statystycznego»] i to jest głos zmarnowany„. No do cholery – zaklęte koło i brak logiki. Dlaczego na niego nie głosują? Bo ma za małe poparcie. Dlaczego ma za małe poparcie? Bo na niego nie głosują!!! A poza tym – głos zmarnowany to tylko głos niezgodny z naszymi poglądami. Róbmy to, co słuszne, a nie to, co modne!

Ludzie to owce, można najzwyklej w świecie manipulować opinią publiczną poprzez wpisanie cyferek w Excelu i wydrukowanie wykresu w gazecie… Demokracja nie będzie wydawać w miarę zdrowych owoców, jeśli nie nauczymy ludzi myślenia. Bo dla wielu obywateli głosowanie to tylko element niedzielnego spaceru i pewnie traktują to z przymrużeniem oka.

Wzięte z blogu „Wolność i bogactwo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: